Rekuperacja Poznań

Na czym polega rekuperacja?

Rekuperacja jest systemem wentylacji pomieszczeń, którego działanie polega na tym, że świeże powietrze napływające z zewnątrz jest ogrzewane za pomocą powietrza wywiewanego. Proces ten odbywa się z wykorzystaniem specjalistycznego urządzenia, czyli rekuperatora, składającego się z dwóch wentylatorów – nawiewnego oraz wywiewnego, a także wymiennika ciepła i filtra powietrza, który uniemożliwia dostanie się wraz z świeżym powietrzem różnego rodzaju zanieczyszczeń. Jest to więc doskonałe rozwiązanie m.in. dla alergików, którzy w ten sposób mogą przestać odczuwać skutki alergii podczas przebywania w swoim domu lub mieszkaniu.

Bardzo dużą zaletą rekuperacji, ze względu na to, że pozwala ona na odzyskiwanie energii cieplnej (w przypadku rekuperatorów można powiedzieć o odzyskaniu nawet 95% energii), są obniżone koszty ogrzewania sięgające nawet 40%, w zależności od stosowanej wcześniej technologii ogrzewania. Jest to wiec rozwiązanie, w które warto jest zainwestować pieniądze, ponieważ pozwala na bardzo szybkie odzyskanie poniesionych nakładów i odnoszenie korzyści finansowych w dłuższej perspektywie. Co niezwykle istotne, Istnieje możliwość zamontowania rekuperatorów zarówno w obiektach, które są dopiero budowane, jak i w tych, które już zostały wykończone. W tym drugim przypadku jest to rozwiązanie nieco droższe i trudniejsze w montażu, ale możliwe do zrealizowania.

rekuperacja poznan 300x258Te wszystkie cechy rekuperacji sprawiają, że stała się ona niezbędnym elementem wyposażenia wszelkiego rodzaju obiektów, zastępując nieco mniej efektywne rozwiązanie w postaci wentylacji grawitacyjnej, która nie zapewnia odpowiedniego poziomu ochrony przed utratą ciepła, zanieczyszczeniami, a także hałasem.

Klim-Air – profesjonalne usługi czyli rekuperacja Poznań

Firma Klim-Air spod Poznania oferuje profesjonalne usługi rekuperacji przeznaczone zarówno dla osób prywatnych, które chcą cieszyć się wysokiej klasy systemem wentylacji w swoim domu lub mieszkaniu, jak i firm i instytucji, gdzie takie rozwiązanie pozwala nie tylko na zapewnienie odpowiedniego poziomu komfortu swoim pracownikom i klientom, ale także umożliwia uzyskanie oszczędności, które mogą zostać przeznaczone na inne cele związane z profesjonalną działalnością. Usługi firmy Klim-Air wyróżnia wysoka jakość i profesjonalizm o czym świadczą uzyskane liczne certyfikaty związane z odbytymi szkoleniami. Klim-Air oferuje konkurencyjne ceny na montaż systemów rekuperacji dzięki dużemu doświadczeniu w tej kwestii uzyskanemu wśród klientów indywidualnych i instytucjonalnych.

logo biale

Klim-Air
ul. Kminkowa 41A,
62-064 Plewiska (koło Poznania)

537 818 123
881 561 846
nowix4321@gmail.com

Ostatnie aktualności

Klim-Air – montaż, serwis, naprawa klimatyzacji

Świadczymy usługi najwyższej jakości związane z montażem, serwisem oraz naprawą klimatyzacji zarówno w Poznaniu jak i całym kraju.

Realizacja Empressia